
Real 14k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 3mm 18"-26" Necklace Yellow Gold
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: no stone |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-26" | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3.5-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Style | Jesus Head Charm and Chain |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inch (approx.) |
More Images







Real 14k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 3mm 18"-26" Necklace Yellow Gold
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: no stone |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-26" | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3.5-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Style | Jesus Head Charm and Chain |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inch (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: no stone |
| Gender: Unisex | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-26" | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3.5-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Style | Jesus Head Charm and Chain |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inch (approx.) |























