
Real 14k Solid Rope Chain Jesus Ankh Cross Charm Set 3mm 18"-26" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: no stone | Gender: Unisex |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 3mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3.5-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Style | Ankh Jesus Cross Charm and Chain |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inch (approx.) |
Original: $2,866.50
-65%$2,866.50
$1,003.27More Images







Real 14k Solid Rope Chain Jesus Ankh Cross Charm Set 3mm 18"-26" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: no stone | Gender: Unisex |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 3mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3.5-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Style | Ankh Jesus Cross Charm and Chain |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inch (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: no stone | Gender: Unisex |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 3mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3.5-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Style | Ankh Jesus Cross Charm and Chain |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inch (approx.) |























