
Real 14k Solid Rope Chain Jesus Anchor Charm Set 6mm 18"-30" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 24.5-26.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 46-48 Grams |
| Weight of 20" Chain | 51.5-53.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 56.5-58.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 62-64 Grams |
| Weight of 26" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 28" Chain |
72.5-74.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
77.5-79.5 Grams |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2.5-3 Inch (approx.) |
Original: $14,847.00
-65%$14,847.00
$5,196.45More Images







Real 14k Solid Rope Chain Jesus Anchor Charm Set 6mm 18"-30" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 24.5-26.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 46-48 Grams |
| Weight of 20" Chain | 51.5-53.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 56.5-58.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 62-64 Grams |
| Weight of 26" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 28" Chain |
72.5-74.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
77.5-79.5 Grams |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2.5-3 Inch (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 24.5-26.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 46-48 Grams |
| Weight of 20" Chain | 51.5-53.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 56.5-58.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 62-64 Grams |
| Weight of 26" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 28" Chain |
72.5-74.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
77.5-79.5 Grams |
| Width Of chain | 6mm (approx.) |
| Length of charm | 2.5-3 Inch (approx.) |























