
Real 14k Solid Rope Bracelet 7mm 7 Inch Men Women Diamond Cut Yellow Gold
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Item Length: 7 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Bracelet |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: No |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Charm Type: Rope |
| Brand: Globalwatches10 | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (25-26)Grams |
| Length | 7 Inches |
| Width | 7mm (approx.) |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
More Images






Real 14k Solid Rope Bracelet 7mm 7 Inch Men Women Diamond Cut Yellow Gold
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Item Length: 7 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Bracelet |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: No |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Charm Type: Rope |
| Brand: Globalwatches10 | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (25-26)Grams |
| Length | 7 Inches |
| Width | 7mm (approx.) |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Item Length: 7 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Bracelet |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: No |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Charm Type: Rope |
| Brand: Globalwatches10 | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (25-26)Grams |
| Length | 7 Inches |
| Width | 7mm (approx.) |
| Make | Authentic Gold |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male/Female |























