
Real 14k Solid Chain Mayan Calendar Charm Set Miami Cuban 6mm Necklace Gold
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
Original: $10,143.00
-65%$10,143.00
$3,550.05More Images







Real 14k Solid Chain Mayan Calendar Charm Set Miami Cuban 6mm Necklace Gold
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |























