
Real 14k Solid Chain Mayan Calendar Charm Set Miami Cuban 3mm Necklace Pendant
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14 K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6.5-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 15-16 Grams |
| Weight of 20" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 22" Chain | 18.5-19.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 20-21 Grams |
| Weight of 26" Chain | 22-23 Grams |
| Weight of 28" Chain |
24-25 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Original: $3,454.50
-65%$3,454.50
$1,209.07More Images







Real 14k Solid Chain Mayan Calendar Charm Set Miami Cuban 3mm Necklace Pendant
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14 K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6.5-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 15-16 Grams |
| Weight of 20" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 22" Chain | 18.5-19.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 20-21 Grams |
| Weight of 26" Chain | 22-23 Grams |
| Weight of 28" Chain |
24-25 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14 K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6.5-7.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 15-16 Grams |
| Weight of 20" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 22" Chain | 18.5-19.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 20-21 Grams |
| Weight of 26" Chain | 22-23 Grams |
| Weight of 28" Chain |
24-25 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |























