
Real 14k Solid Chain Cross Charm Set Miami Cuban Link 6mm Necklace Pendant Gold
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 6mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2.5-3.5 Inches (approx.) |
Original: $10,069.50
-65%$10,069.50
$3,524.32More Images








Real 14k Solid Chain Cross Charm Set Miami Cuban Link 6mm Necklace Pendant Gold
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 6mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2.5-3.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 6mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-11 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2.5-3.5 Inches (approx.) |























