
Real 14k Solid Chain Cross Charm Set Miami Cuban Link 6mm Necklace Pendant Gold
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary, Birthday, Christening, Christmas, Confirmation/Communion, Engagement ,Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day, Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain, Charm, Pendant, Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Material: 10k Yellow Gold | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
Original: $10,216.50
-65%$10,216.50
$3,575.77More Images







Real 14k Solid Chain Cross Charm Set Miami Cuban Link 6mm Necklace Pendant Gold
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary, Birthday, Christening, Christmas, Confirmation/Communion, Engagement ,Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day, Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain, Charm, Pendant, Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Material: 10k Yellow Gold | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary, Birthday, Christening, Christmas, Confirmation/Communion, Engagement ,Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day, Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain, Charm, Pendant, Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Material: 10k Yellow Gold | Modified Item: No |
| Brand: GoldenLinQ | Width of Chain: 6mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 55.5-57.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 61.5-63.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 26" Chain | 72.5-74.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 78.5-80.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
84.5-86.5 Grams |
| Stone |
Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |























