
Real 10k Yellow Gold 6mm Franco Bracelet 8" inch 10kt Unisex Men Women
| Pendant Shape: franco | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Gold |
| Gender: 6mm | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 8 in (approx.) |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: bracelet | Style: bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 13-14 grams (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Franco |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Material: Gold | Weight: 5.3 Grams (approx.) |
| Certification: Goldbar Jeweler | Brand: Goldbar Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
More Images







Real 10k Yellow Gold 6mm Franco Bracelet 8" inch 10kt Unisex Men Women
| Pendant Shape: franco | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Gold |
| Gender: 6mm | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 8 in (approx.) |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: bracelet | Style: bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 13-14 grams (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Franco |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Material: Gold | Weight: 5.3 Grams (approx.) |
| Certification: Goldbar Jeweler | Brand: Goldbar Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: franco | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Gold |
| Gender: 6mm | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 8 in (approx.) |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: bracelet | Style: bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 13-14 grams (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Franco |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Material: Gold | Weight: 5.3 Grams (approx.) |
| Certification: Goldbar Jeweler | Brand: Goldbar Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























