
Real 10k Solid Gold Bracelet Miami Cuban Link 7.5 Inch 6mm Mens 10KT Box Lock
| Antique: No | Shape: Miami Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Birthday |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 7.5 in |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: No Stone | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Base Metal: Gold | Style: Miami Cuban Link |
| Features: Box Clasp | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow gold | Sizable: No |
| Material: Gold | Materials sourced from: United States |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
More Images






Real 10k Solid Gold Bracelet Miami Cuban Link 7.5 Inch 6mm Mens 10KT Box Lock
| Antique: No | Shape: Miami Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Birthday |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 7.5 in |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: No Stone | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Base Metal: Gold | Style: Miami Cuban Link |
| Features: Box Clasp | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow gold | Sizable: No |
| Material: Gold | Materials sourced from: United States |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Miami Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Birthday |
| Main Stone Color: Yellow | Item Length: 7.5 in |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: No Stone | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Base Metal: Gold | Style: Miami Cuban Link |
| Features: Box Clasp | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow gold | Sizable: No |
| Material: Gold | Materials sourced from: United States |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























