
Real 10K Jesus Head Pendant Cuban Yellow Gold Charm Genuine
| Number of Diamonds: 0 | Pendant Shape: Round |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Length (inches): 1"-1.5" (approx.) | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Pendant | Base Metal: Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Modified Item: No |
| Brand: Globalwatches10 | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Weight Of Pendant: 1.5-2.5 Grams (approx.) |
| Customized: No | Theme: Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 1.5-2.5 grams (approx.) |
| Style | Jesus Head |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male & Female |
More Images





Real 10K Jesus Head Pendant Cuban Yellow Gold Charm Genuine
| Number of Diamonds: 0 | Pendant Shape: Round |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Length (inches): 1"-1.5" (approx.) | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Pendant | Base Metal: Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Modified Item: No |
| Brand: Globalwatches10 | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Weight Of Pendant: 1.5-2.5 Grams (approx.) |
| Customized: No | Theme: Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 1.5-2.5 grams (approx.) |
| Style | Jesus Head |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male & Female |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Pendant Shape: Round |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Length (inches): 1"-1.5" (approx.) | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Pendant | Base Metal: Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Modified Item: No |
| Brand: Globalwatches10 | Type: Pendant |
| Metal Purity: 10k | Weight Of Pendant: 1.5-2.5 Grams (approx.) |
| Customized: No | Theme: Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 1.5-2.5 grams (approx.) |
| Style | Jesus Head |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male & Female |























