
Real 10K Jesus Cross Pendant Crucifix Yellow Gold Charm Genuine 10kt
| Number of Diamonds: 0 | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Length (inches): 2"-2.5" (approx.) | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Pendant | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Number of Gemstones: 0 |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Modified Item: No | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Weight Of Pendant: 4.5-5.5 Grams (approx.) | Customized: No |
| Theme: Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 4.8-5.2 grams (approx.) |
| Length of Charm | 2-2.5 inches (approx.) |
| Style | Jesus Cross |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Unisex |
Original: $693.00
-65%$693.00
$242.55More Images





Real 10K Jesus Cross Pendant Crucifix Yellow Gold Charm Genuine 10kt
| Number of Diamonds: 0 | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Length (inches): 2"-2.5" (approx.) | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Pendant | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Number of Gemstones: 0 |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Modified Item: No | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Weight Of Pendant: 4.5-5.5 Grams (approx.) | Customized: No |
| Theme: Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 4.8-5.2 grams (approx.) |
| Length of Charm | 2-2.5 inches (approx.) |
| Style | Jesus Cross |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Unisex |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Length (inches): 2"-2.5" (approx.) | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Pendant | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Number of Gemstones: 0 |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Modified Item: No | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Weight Of Pendant: 4.5-5.5 Grams (approx.) | Customized: No |
| Theme: Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 4.8-5.2 grams (approx.) |
| Length of Charm | 2-2.5 inches (approx.) |
| Style | Jesus Cross |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Unisex |























