
Real 10K Jesus Cross Pendant Crucifix Yellow Gold Charm Genuine
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Pendant |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Brand: 10karatgold |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
10karatgold
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 1-2 grams (approx.) |
| Main Stone | No Stone |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male & Female |
Original: $231.00
-65%$231.00
$80.85More Images





Real 10K Jesus Cross Pendant Crucifix Yellow Gold Charm Genuine
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Pendant |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Brand: 10karatgold |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
10karatgold
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 1-2 grams (approx.) |
| Main Stone | No Stone |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male & Female |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Barrel | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Pendant |
| Base Metal: Gold | Handmade: No |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Brand: 10karatgold |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
10karatgold
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm | 1-2 grams (approx.) |
| Main Stone | No Stone |
| Theme | Religious |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male & Female |























