
Real 10k Gold Chain Royal Miami Cuban Link Necklace 13mm 24" Rhodium Diamond Cut
| Shape: Royal Monaco | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Setting Style: Royal Link |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Family & Friends,Fashion & Costumes |
| Modified Item: No | Length: 24 Inch |
| Width: 13 mm | Weight: 48 Grams |
| Chain Style: Link | Personalize: No |
| Gender: Male | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond Cuts |
| Main Stone Color: No stone | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $5,827.50
-65%$5,827.50
$2,039.62More Images








Real 10k Gold Chain Royal Miami Cuban Link Necklace 13mm 24" Rhodium Diamond Cut
| Shape: Royal Monaco | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Setting Style: Royal Link |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Family & Friends,Fashion & Costumes |
| Modified Item: No | Length: 24 Inch |
| Width: 13 mm | Weight: 48 Grams |
| Chain Style: Link | Personalize: No |
| Gender: Male | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond Cuts |
| Main Stone Color: No stone | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Royal Monaco | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Setting Style: Royal Link |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Family & Friends,Fashion & Costumes |
| Modified Item: No | Length: 24 Inch |
| Width: 13 mm | Weight: 48 Grams |
| Chain Style: Link | Personalize: No |
| Gender: Male | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond Cuts |
| Main Stone Color: No stone | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 24 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























