
REAL 10k Gold Chain Rope Necklace SOLID 7mm Mens 10kt Yellow 22- 30" Inch STRONG
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Setting Style: Rope | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Weight of 26": 82-84 Grams |
| Length of The Necklace: 20 Inch - 30 Inch | Modified Item: No |
| Weight of 28": 90-92 grams | Weight of 30": 97-99 Grams |
| Personalize: No | Weight of 22": 71-73 grams |
| Chain Style: Link | Weight Of 24": 76-78 Grams |
| Gender: Male | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 22-30 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 22" |
24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|
| 71-73 Grams | 76-78 Grams | 82-84 Grams | 90-92 Grams | 97-99 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images







REAL 10k Gold Chain Rope Necklace SOLID 7mm Mens 10kt Yellow 22- 30" Inch STRONG
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Setting Style: Rope | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Weight of 26": 82-84 Grams |
| Length of The Necklace: 20 Inch - 30 Inch | Modified Item: No |
| Weight of 28": 90-92 grams | Weight of 30": 97-99 Grams |
| Personalize: No | Weight of 22": 71-73 grams |
| Chain Style: Link | Weight Of 24": 76-78 Grams |
| Gender: Male | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 22-30 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 22" |
24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|
| 71-73 Grams | 76-78 Grams | 82-84 Grams | 90-92 Grams | 97-99 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: rope | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler |
| Setting Style: Rope | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Weight of 26": 82-84 Grams |
| Length of The Necklace: 20 Inch - 30 Inch | Modified Item: No |
| Weight of 28": 90-92 grams | Weight of 30": 97-99 Grams |
| Personalize: No | Weight of 22": 71-73 grams |
| Chain Style: Link | Weight Of 24": 76-78 Grams |
| Gender: Male | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Main Stone Color: Yellow | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 22-30 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Metal: Yellow Gold |
| Brand: My Elite Jeweler | Era: Undated |
| 22" |
24" | 26" | 28" | 30" |
|---|---|---|---|---|
| 71-73 Grams | 76-78 Grams | 82-84 Grams | 90-92 Grams | 97-99 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























