
REAL 10k Gold Chain Pendant Set Miami Cuban chain 3mm& Money Tree Charm, 18"-28"
| Shape: Tree | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain,Pendant |
| Handmade: No | Modified Item: No |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Pendant Shape: Tree |
| Chain Type: Cuban Link | Width of chain: 3mm |
| weight of Cross: 3 Grams (approx.) | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Jesus,Angels,Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Antique: No | Vintage: No |
| Sizable: Yes | Era: Undated |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Cut Grade: Very Good | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Customized: No | Color: Gold |
| Item Length: 18 - 28 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Chain Width: 3 mm |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,166.55
-65%$1,166.55
$408.29More Images





REAL 10k Gold Chain Pendant Set Miami Cuban chain 3mm& Money Tree Charm, 18"-28"
| Shape: Tree | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain,Pendant |
| Handmade: No | Modified Item: No |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Pendant Shape: Tree |
| Chain Type: Cuban Link | Width of chain: 3mm |
| weight of Cross: 3 Grams (approx.) | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Jesus,Angels,Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Antique: No | Vintage: No |
| Sizable: Yes | Era: Undated |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Cut Grade: Very Good | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Customized: No | Color: Gold |
| Item Length: 18 - 28 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Chain Width: 3 mm |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Tree | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Chain,Pendant |
| Handmade: No | Modified Item: No |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Pendant Shape: Tree |
| Chain Type: Cuban Link | Width of chain: 3mm |
| weight of Cross: 3 Grams (approx.) | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Jesus,Angels,Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Antique: No | Vintage: No |
| Sizable: Yes | Era: Undated |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Cut Grade: Very Good | Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Customized: No | Color: Gold |
| Item Length: 18 - 28 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Main Stone: No Stone | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Chain Width: 3 mm |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























