
Real 10k Gold chain Necklace Miami Cuban Link 5mm 16"-28" 10kt Yellow Men Women
| Shape: Cuban Link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Pendant/Locket Type: chain |
| Modified Item: No | Weight: 7.5-14 Grams (Approx.) |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Miami Cuban Link |
| length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" | Personalize: No |
| Gender: male , female , unisex | width (s): 5mm (Approx.) |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Diamond cuts | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Occasion: casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $981.75
-65%$981.75
$343.61More Images











Real 10k Gold chain Necklace Miami Cuban Link 5mm 16"-28" 10kt Yellow Men Women
| Shape: Cuban Link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Pendant/Locket Type: chain |
| Modified Item: No | Weight: 7.5-14 Grams (Approx.) |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Miami Cuban Link |
| length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" | Personalize: No |
| Gender: male , female , unisex | width (s): 5mm (Approx.) |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Diamond cuts | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Occasion: casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Cuban Link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Pendant/Locket Type: chain |
| Modified Item: No | Weight: 7.5-14 Grams (Approx.) |
| Clasp Type: Lobster | Chain Style: Miami Cuban Link |
| length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" | Personalize: No |
| Gender: male , female , unisex | width (s): 5mm (Approx.) |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Diamond cuts | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Occasion: casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























