
Real 10k Gold Chain Necklace Miami Cuban Link 18"-30" Inch 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Width: 6mm- 9 mm | Main Stone Color: No Stone |
| Gender: Male | Item Length: 18 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: N/A |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 18 Inches - 30 Inches | Width: 5mm - 10mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Total Carat Weight: N/A |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Diamond Clarity Grade: N/A | Setting Style: Cuban Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Main Stone Depth: N/A | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,785.00
-65%$1,785.00
$624.75More Images







Real 10k Gold Chain Necklace Miami Cuban Link 18"-30" Inch 6mm 7mm 8mm 9mm 10mm
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Width: 6mm- 9 mm | Main Stone Color: No Stone |
| Gender: Male | Item Length: 18 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: N/A |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 18 Inches - 30 Inches | Width: 5mm - 10mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Total Carat Weight: N/A |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Diamond Clarity Grade: N/A | Setting Style: Cuban Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Main Stone Depth: N/A | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Width: 6mm- 9 mm | Main Stone Color: No Stone |
| Gender: Male | Item Length: 18 in - 30 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: N/A |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 18 Inches - 30 Inches | Width: 5mm - 10mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Total Carat Weight: N/A |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Diamond Clarity Grade: N/A | Setting Style: Cuban Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Main Stone Depth: N/A | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























