
Real 10k Gold Chain Necklace Miami Cuban Link 18"-28" Inch 8mm Box Lock 10kt Men
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: No Stone |
| Gender: Male & Female | Item Length: 18 in - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: N/A |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Miami Cuban | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 18 Inches -28 Inches | Width: 8mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: N/A | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Setting Style: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Main Stone Depth: N/A |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,772.00
-65%$2,772.00
$970.20More Images









Real 10k Gold Chain Necklace Miami Cuban Link 18"-28" Inch 8mm Box Lock 10kt Men
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: No Stone |
| Gender: Male & Female | Item Length: 18 in - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: N/A |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Miami Cuban | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 18 Inches -28 Inches | Width: 8mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: N/A | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Setting Style: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Main Stone Depth: N/A |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: casual wear,Daily Wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: No Stone |
| Gender: Male & Female | Item Length: 18 in - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: N/A |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: N/A |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Link |
| Chain Style: Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Miami Cuban | Clasp Type: Box |
| Length of chains: 18 Inches -28 Inches | Width: 8mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: N/A | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Setting Style: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Main Stone Depth: N/A |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























