
Real 10k Gold Chain Miami Cuban Solid Link Necklace 24" Inch 7mm 10KT BOX CLASP
| Features: Solid | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Length:: 24" |
| Sizable: No | Main Stone Shape: N/A |
| Item Length: 24 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 7mm | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Main Stone: No Stone | Diamond Color Grade: N/A |
| Main Stone Creation: No Stone | Shape: Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Link | Weight:: 78-80 Grams |
| Setting Style: Solid | Total Carat Weight: N/A |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Metal Purity | 10k Gold |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Clasp | Box Clasp |
| Weight | 78-80 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $9,240.00
-65%$9,240.00
$3,234.00More Images









Real 10k Gold Chain Miami Cuban Solid Link Necklace 24" Inch 7mm 10KT BOX CLASP
| Features: Solid | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Length:: 24" |
| Sizable: No | Main Stone Shape: N/A |
| Item Length: 24 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 7mm | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Main Stone: No Stone | Diamond Color Grade: N/A |
| Main Stone Creation: No Stone | Shape: Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Link | Weight:: 78-80 Grams |
| Setting Style: Solid | Total Carat Weight: N/A |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Metal Purity | 10k Gold |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Clasp | Box Clasp |
| Weight | 78-80 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Solid | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Length:: 24" |
| Sizable: No | Main Stone Shape: N/A |
| Item Length: 24 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 7mm | Diamond Clarity Grade: N/A |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Main Stone: No Stone | Diamond Color Grade: N/A |
| Main Stone Creation: No Stone | Shape: Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Link | Weight:: 78-80 Grams |
| Setting Style: Solid | Total Carat Weight: N/A |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Chain |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Closure: Box | Metal Purity: 10k |
| Theme: Beauty | Type: Necklace |
| Metal Purity | 10k Gold |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Clasp | Box Clasp |
| Weight | 78-80 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























