
Real 10k Gold Chain Miami Cuban Solid Link Necklace 20" 22" 24" Inch 3mm 10KT
| Antique: No | Shape: Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: N/A | Pendant/Locket Type: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Chain |
| Features: Solid | Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Main Stone Creation: No Stone | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: N/A | Certification: My Elite Jeweler |
| Diamond Clarity Grade: N/A | Setting Style: Solid |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Diamond Color Grade: N/A |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
| Metal Purity | 10k Gold |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Clasp | Box Clasp |
| Weight 22" | 16-18 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
20 inches : 15–17 grams (approx.)
24 inches : 18–20 grams (approx.)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,963.50
-65%$1,963.50
$687.22More Images








Real 10k Gold Chain Miami Cuban Solid Link Necklace 20" 22" 24" Inch 3mm 10KT
| Antique: No | Shape: Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: N/A | Pendant/Locket Type: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Chain |
| Features: Solid | Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Main Stone Creation: No Stone | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: N/A | Certification: My Elite Jeweler |
| Diamond Clarity Grade: N/A | Setting Style: Solid |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Diamond Color Grade: N/A |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
| Metal Purity | 10k Gold |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Clasp | Box Clasp |
| Weight 22" | 16-18 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
20 inches : 15–17 grams (approx.)
24 inches : 18–20 grams (approx.)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: N/A | Pendant/Locket Type: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Chain |
| Features: Solid | Width: 3 mm |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Main Stone Creation: No Stone | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: N/A | Certification: My Elite Jeweler |
| Diamond Clarity Grade: N/A | Setting Style: Solid |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Diamond Color Grade: N/A |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
| Metal Purity | 10k Gold |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Clasp | Box Clasp |
| Weight 22" | 16-18 Grams (approx.) |
| Make | Solid |
20 inches : 15–17 grams (approx.)
24 inches : 18–20 grams (approx.)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























