
Real 10k Gold Chain Miami Cuban Link Necklace 18" 20" 22" 24" 26" 3.5mm 10kt Oro
| Shape: links | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Width: 3.5 MM |
| Weight (combined): 11.5-12.5 Grams | Chain Style: Link |
| Personalize: No | Gender: unisex |
| Length of chains: 18" 20" 22" 24" 26" | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18 in- 26 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Weight 0f 18" | 5.2-5.7 Grams( approx.) |
|---|---|
| Weight 0f 20" | 5.7-6 Grams |
| Weight 0f 22" | 6.2-7.1 Grams |
| Weight 0f 24" | 7.4-8.2 Grams |
| Weight 0f 26" | 8.4-9.1 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $658.35
-65%$658.35
$230.42More Images









Real 10k Gold Chain Miami Cuban Link Necklace 18" 20" 22" 24" 26" 3.5mm 10kt Oro
| Shape: links | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Width: 3.5 MM |
| Weight (combined): 11.5-12.5 Grams | Chain Style: Link |
| Personalize: No | Gender: unisex |
| Length of chains: 18" 20" 22" 24" 26" | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18 in- 26 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Weight 0f 18" | 5.2-5.7 Grams( approx.) |
|---|---|
| Weight 0f 20" | 5.7-6 Grams |
| Weight 0f 22" | 6.2-7.1 Grams |
| Weight 0f 24" | 7.4-8.2 Grams |
| Weight 0f 26" | 8.4-9.1 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: links | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Width: 3.5 MM |
| Weight (combined): 11.5-12.5 Grams | Chain Style: Link |
| Personalize: No | Gender: unisex |
| Length of chains: 18" 20" 22" 24" 26" | Type: Necklace |
| Cut Grade: Excellent | Antique: No |
| Customized: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18 in- 26 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Weight 0f 18" | 5.2-5.7 Grams( approx.) |
|---|---|
| Weight 0f 20" | 5.7-6 Grams |
| Weight 0f 22" | 6.2-7.1 Grams |
| Weight 0f 24" | 7.4-8.2 Grams |
| Weight 0f 26" | 8.4-9.1 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























