
Real 10k Gold Chain Miami Cuban Link 16" 18" 3.5mm Women Necklace Layer 2 piece
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Unisex Adult | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 3.5 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Clasp Type: Box |
| Weight (combined): 11.5-12.5 Grams | Chain Style: Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Gender: Women | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Layer,Beauty |
| Length of chains: 16" & 18" | Type: Chain |
| Weight (total ) | 11 .5- 12.5 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 16" & 18 Inch (approx) |
| Width | 3.5 mm (approx ) |
| Clasp | Lobster Safety Clasp |
| Gender | Ladies |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,501.50
-65%$1,501.50
$525.52More Images




Real 10k Gold Chain Miami Cuban Link 16" 18" 3.5mm Women Necklace Layer 2 piece
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Unisex Adult | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 3.5 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Clasp Type: Box |
| Weight (combined): 11.5-12.5 Grams | Chain Style: Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Gender: Women | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Layer,Beauty |
| Length of chains: 16" & 18" | Type: Chain |
| Weight (total ) | 11 .5- 12.5 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 16" & 18 Inch (approx) |
| Width | 3.5 mm (approx ) |
| Clasp | Lobster Safety Clasp |
| Gender | Ladies |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Unisex Adult | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Clasp: Lobster Lock |
| Modified Item: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 3.5 MM | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Clasp Type: Box |
| Weight (combined): 11.5-12.5 Grams | Chain Style: Link |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Miami Cuban Link,Chain |
| Gender: Women | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Layer,Beauty |
| Length of chains: 16" & 18" | Type: Chain |
| Weight (total ) | 11 .5- 12.5 Grams( approx) |
|---|---|
| Length | 16" & 18 Inch (approx) |
| Width | 3.5 mm (approx ) |
| Clasp | Lobster Safety Clasp |
| Gender | Ladies |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























