
Real 10k Gold Chain Figaro Link Necklace 3.5mm-9mm, Men Women 18"-30" Inch, 10kt
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Link Chain,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Figaro |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Width of the chain / Bracelet: 18"-30" |
| Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 30 Inch | Modified Item: No |
| Chain Style: Link | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Main Stone Color: Yellow | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: casual wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $427.35
-65%$427.35
$149.57More Images













Real 10k Gold Chain Figaro Link Necklace 3.5mm-9mm, Men Women 18"-30" Inch, 10kt
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Link Chain,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Figaro |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Width of the chain / Bracelet: 18"-30" |
| Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 30 Inch | Modified Item: No |
| Chain Style: Link | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Main Stone Color: Yellow | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: casual wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: link | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Link Chain,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Figaro |
| Certification: My Elite Jeweler | Material: Gold |
| Theme: Beauty | Width of the chain / Bracelet: 18"-30" |
| Chain/ Bracelet Length: 18 Inch- 30 Inch | Modified Item: No |
| Chain Style: Link | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Main Stone Color: Yellow | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: casual wear,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jeweler |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























