
Real 10k Gold Chain Cross SET Miami Cuban Link Necklace 6mm 24" 26" 28" Crucifix
| Shape: Cross | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain,Charm |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Main Stone Depth: N/A |
| Main Stone Width: N/A | Material: Gold |
| Colored Diamond Intensity: N/A | Theme: Beauty,Fashion & Costumes,Signs & Symbols |
| Pendant/Locket Type: cross | Modified Item: No |
| Width: 6mm | Clasp Type: Box |
| Chain Style: Link | Length of Cross: 2" Inch |
| Personalize: No | Weight of cross: 4-4.5 Grams |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Secondary Stone: N/A | Features: Box Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Number of Diamonds: N/A | Item Length: 24 in, 26 in , 28 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Wholesale: Yes |
| Main Stone Creation: Cubic Zirconia | Occasion: Caual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,060.75
-65%$3,060.75
$1,071.26More Images









Real 10k Gold Chain Cross SET Miami Cuban Link Necklace 6mm 24" 26" 28" Crucifix
| Shape: Cross | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain,Charm |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Main Stone Depth: N/A |
| Main Stone Width: N/A | Material: Gold |
| Colored Diamond Intensity: N/A | Theme: Beauty,Fashion & Costumes,Signs & Symbols |
| Pendant/Locket Type: cross | Modified Item: No |
| Width: 6mm | Clasp Type: Box |
| Chain Style: Link | Length of Cross: 2" Inch |
| Personalize: No | Weight of cross: 4-4.5 Grams |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Secondary Stone: N/A | Features: Box Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Number of Diamonds: N/A | Item Length: 24 in, 26 in , 28 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Wholesale: Yes |
| Main Stone Creation: Cubic Zirconia | Occasion: Caual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Cross | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Men | Style: Chain,Charm |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jeweler | Main Stone Depth: N/A |
| Main Stone Width: N/A | Material: Gold |
| Colored Diamond Intensity: N/A | Theme: Beauty,Fashion & Costumes,Signs & Symbols |
| Pendant/Locket Type: cross | Modified Item: No |
| Width: 6mm | Clasp Type: Box |
| Chain Style: Link | Length of Cross: 2" Inch |
| Personalize: No | Weight of cross: 4-4.5 Grams |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Secondary Stone: N/A | Features: Box Clasp |
| Antique: No | Customized: No |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Number of Diamonds: N/A | Item Length: 24 in, 26 in , 28 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: Yes | Wholesale: Yes |
| Main Stone Creation: Cubic Zirconia | Occasion: Caual,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























