
Real 10k Gold Chain Charm Set Jesus Cross Pendant Rope Necklace 5mm 18"-28" Mens
| Length of cross: 2 Inch (approx.) | Antique: No |
| Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in - 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nugget |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Metal | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images







Real 10k Gold Chain Charm Set Jesus Cross Pendant Rope Necklace 5mm 18"-28" Mens
| Length of cross: 2 Inch (approx.) | Antique: No |
| Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in - 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nugget |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Metal | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Length of cross: 2 Inch (approx.) | Antique: No |
| Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in - 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nugget |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Metal | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























