
Real 10k Gold Byzantine Necklace Masonic Pendant Charm SET Chain 20"-30" 4mm
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Width: 4mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Byzantine |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,541.00
-65%$2,541.00
$889.35More Images







Real 10k Gold Byzantine Necklace Masonic Pendant Charm SET Chain 20"-30" 4mm
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Width: 4mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Byzantine |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Width: 4mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Byzantine |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























