
Real 10k Gold Bracelet Solid San barbara 8 Inches Cuban Link Box Lock, Pura oro
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Men | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Bracelet | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Charm Type: bracelet | Weight:: 46-48 Grams |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Width:: 15-17 mm | Theme: Beauty,Religious,Signs & Symbols |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $5,544.00
-65%$5,544.00
$1,940.40More Images






Real 10k Gold Bracelet Solid San barbara 8 Inches Cuban Link Box Lock, Pura oro
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Men | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Bracelet | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Charm Type: bracelet | Weight:: 46-48 Grams |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Width:: 15-17 mm | Theme: Beauty,Religious,Signs & Symbols |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: link |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Men | Base Metal: Yellow Gold |
| Style: Bracelet | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Charm Type: bracelet | Weight:: 46-48 Grams |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Width:: 15-17 mm | Theme: Beauty,Religious,Signs & Symbols |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























