
14K Solid Miami Cuban Bracelet Yellow Gold Box Clasp 8" Inch 6mm Link
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Confirmation/Communion |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Item Length: 8 in | Secondary Stone: No Stone |
| Main Stone: No Stone | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 22.5-24.5Grams (approx.) |
| Length | 8 Inch(approx.) |
| Width | 6mm (approx.) |
| Base Metal | Yellow Gold |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Unisex |
Original: $3,675.00
-65%$3,675.00
$1,286.25More Images







14K Solid Miami Cuban Bracelet Yellow Gold Box Clasp 8" Inch 6mm Link
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Confirmation/Communion |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Item Length: 8 in | Secondary Stone: No Stone |
| Main Stone: No Stone | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 22.5-24.5Grams (approx.) |
| Length | 8 Inch(approx.) |
| Width | 6mm (approx.) |
| Base Metal | Yellow Gold |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Unisex |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Confirmation/Communion |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Item Length: 8 in | Secondary Stone: No Stone |
| Main Stone: No Stone | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 22.5-24.5Grams (approx.) |
| Length | 8 Inch(approx.) |
| Width | 6mm (approx.) |
| Base Metal | Yellow Gold |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Unisex |























