
14K Solid Cuban Curb Link Bracelet Diamond Cut 3mm 7" Inch REAL Yellow Gold
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Length (inches): 7 | Item Length: 7 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Cuban Link |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Width: 3mm | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Modified Item: No | Brand: G&D |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Length: 7" | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States | UPC: Does not apply |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (2-4)Grams |
| Length | 7 Inches |
| Width | 3 mm (approx.) |
| Lock Type | Lobster Lock |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male Female |
Original: $588.00
-65%$588.00
$205.80More Images







14K Solid Cuban Curb Link Bracelet Diamond Cut 3mm 7" Inch REAL Yellow Gold
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Length (inches): 7 | Item Length: 7 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Cuban Link |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Width: 3mm | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Modified Item: No | Brand: G&D |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Length: 7" | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States | UPC: Does not apply |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (2-4)Grams |
| Length | 7 Inches |
| Width | 3 mm (approx.) |
| Lock Type | Lobster Lock |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male Female |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Length (inches): 7 | Item Length: 7 in |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Cuban Link |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Width: 3mm | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Modified Item: No | Brand: G&D |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Length: 7" | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States | UPC: Does not apply |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (2-4)Grams |
| Length | 7 Inches |
| Width | 3 mm (approx.) |
| Lock Type | Lobster Lock |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male Female |























