
14K Miami Cuban Bracelet Yellow Gold Box Clasp 8" Inch 11mm Link
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Confirmation/Communion |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Item Length: 8 in | Secondary Stone: No Stone |
| Main Stone: No Stone | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | UPC: Does not apply |
GoldenLinQ
Is Presenting You with This Absolutely Stunning Real 14k Yellow Gold Cuban Link Bracelet 8 Inch (approx.) 11mm bracelet. These Beautiful hand Bracelets will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 14K Gold. We also have them in various another sizes. Please feel free to contact us if you have any queries regarding the item.
A28B0
| Metal Purity | 14K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 27-29 Grams (approx.) |
| Length | 8 Inch(approx.) |
| Width | 11mm (approx.) |
| Base Metal | Yellow Gold |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Unisex |
The weight and weidth are approximate . Please expect it to be +/-10% difference
$1,492.05
Original: $4,263.00
-65%14K Miami Cuban Bracelet Yellow Gold Box Clasp 8" Inch 11mm Link—
$4,263.00
$1,492.05More Images






14K Miami Cuban Bracelet Yellow Gold Box Clasp 8" Inch 11mm Link
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Confirmation/Communion |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Item Length: 8 in | Secondary Stone: No Stone |
| Main Stone: No Stone | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | UPC: Does not apply |
GoldenLinQ
Is Presenting You with This Absolutely Stunning Real 14k Yellow Gold Cuban Link Bracelet 8 Inch (approx.) 11mm bracelet. These Beautiful hand Bracelets will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 14K Gold. We also have them in various another sizes. Please feel free to contact us if you have any queries regarding the item.
A28B0
| Metal Purity | 14K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 27-29 Grams (approx.) |
| Length | 8 Inch(approx.) |
| Width | 11mm (approx.) |
| Base Metal | Yellow Gold |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Unisex |
The weight and weidth are approximate . Please expect it to be +/-10% difference
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding,Confirmation/Communion |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: Yellow Gold |
| Item Length: 8 in | Secondary Stone: No Stone |
| Main Stone: No Stone | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 14k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | UPC: Does not apply |
GoldenLinQ
Is Presenting You with This Absolutely Stunning Real 14k Yellow Gold Cuban Link Bracelet 8 Inch (approx.) 11mm bracelet. These Beautiful hand Bracelets will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 14K Gold. We also have them in various another sizes. Please feel free to contact us if you have any queries regarding the item.
A28B0
| Metal Purity | 14K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | 27-29 Grams (approx.) |
| Length | 8 Inch(approx.) |
| Width | 11mm (approx.) |
| Base Metal | Yellow Gold |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Unisex |
The weight and weidth are approximate . Please expect it to be +/-10% difference























