
14k Gold Rope Chain Necklace Set 6mm Mayan Calendar Charm Pendant 18"-28" inch
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18in-28in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Chain | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
26"-A11B7
A6B7 Cal
Original: $2,278.50
-65%$2,278.50
$797.47More Images






14k Gold Rope Chain Necklace Set 6mm Mayan Calendar Charm Pendant 18"-28" inch
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18in-28in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Chain | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
26"-A11B7
A6B7 Cal
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Round |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18in-28in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Chain | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
26"-A11B7
A6B7 Cal























