
14K Gold Princesa Ring Bracelet 7.5" 7mm Real Yellow SET Flat Byzantine 14Kt All Sizes
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Ring,Bracelet |
| Clasp Type: Box clasp | Handmade: No |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: GoldenLinQ | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight Of Bracelet | 11.5-12.5 Grams(approx.) |
| Length of Bracelet | 7.5 Inches |
| Width Of bracelet | 7 mm (approx.) |
| Ring Size | 9 (approx.) |
| Weight of Ring | 5-6 grams |
Original: $2,719.50
-65%$2,719.50
$951.82More Images















14K Gold Princesa Ring Bracelet 7.5" 7mm Real Yellow SET Flat Byzantine 14Kt All Sizes
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Ring,Bracelet |
| Clasp Type: Box clasp | Handmade: No |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: GoldenLinQ | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight Of Bracelet | 11.5-12.5 Grams(approx.) |
| Length of Bracelet | 7.5 Inches |
| Width Of bracelet | 7 mm (approx.) |
| Ring Size | 9 (approx.) |
| Weight of Ring | 5-6 grams |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Chain Style: Link |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Ring,Bracelet |
| Clasp Type: Box clasp | Handmade: No |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: GoldenLinQ | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight Of Bracelet | 11.5-12.5 Grams(approx.) |
| Length of Bracelet | 7.5 Inches |
| Width Of bracelet | 7 mm (approx.) |
| Ring Size | 9 (approx.) |
| Weight of Ring | 5-6 grams |























