
14k Figaro Chain Jesus Cross Charm Pendant Gold 7mm 20-30 inch SET Necklace
| Antique: No | Shape: FIGARO LINK |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: 14k Yellow Gold |
| Item Length: 20"-30" | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Main Stone Shape: Round |
| Style: Figaro link | Base Metal: Gold |
| Clasp Type: Lobster | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Seller Warranty: Yes | Color: 14k Yellow |
| Material: 14K GOLD | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace Set | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 20" Chain Only | 31.5-33.5 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 34.5-36.5 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 38-40 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 41-43 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 44.5-46.5 Grams |
| Weight 30" Chain Only | 47.5-49.5 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width Of Chain | 7mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
Original: $6,615.00
-65%$6,615.00
$2,315.25More Images






14k Figaro Chain Jesus Cross Charm Pendant Gold 7mm 20-30 inch SET Necklace
| Antique: No | Shape: FIGARO LINK |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: 14k Yellow Gold |
| Item Length: 20"-30" | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Main Stone Shape: Round |
| Style: Figaro link | Base Metal: Gold |
| Clasp Type: Lobster | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Seller Warranty: Yes | Color: 14k Yellow |
| Material: 14K GOLD | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace Set | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 20" Chain Only | 31.5-33.5 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 34.5-36.5 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 38-40 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 41-43 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 44.5-46.5 Grams |
| Weight 30" Chain Only | 47.5-49.5 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width Of Chain | 7mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 10.5-11.5 Grams (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: FIGARO LINK |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: 14k Yellow Gold |
| Item Length: 20"-30" | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Main Stone Shape: Round |
| Style: Figaro link | Base Metal: Gold |
| Clasp Type: Lobster | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Seller Warranty: Yes | Color: 14k Yellow |
| Material: 14K GOLD | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace Set | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 20" Chain Only | 31.5-33.5 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 34.5-36.5 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 38-40 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 41-43 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 44.5-46.5 Grams |
| Weight 30" Chain Only | 47.5-49.5 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width Of Chain | 7mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 10.5-11.5 Grams (approx.) |























