
14k Elegant Circle Slides Pendant 14kt Charm REAL Yellow Gold Genuine
| Antique: No | Occasion: casual wear |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/ Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 1 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 14 kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 2.5-3.5 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
More Images




14k Elegant Circle Slides Pendant 14kt Charm REAL Yellow Gold Genuine
| Antique: No | Occasion: casual wear |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/ Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 1 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 14 kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 2.5-3.5 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Occasion: casual wear |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/ Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 1 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold |
| Total Carat Weight: 14 kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 2.5-3.5 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























