
14k Cross Ankh Pendant Jesus 14kt Charm REAL Yellow Gold Religious Genuine
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: casual wear | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2 in -2.5 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: cross |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Total Carat Weight: 14 kt |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 5.5-6.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Pendant | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $1,029.00
-65%$1,029.00
$360.15More Images




14k Cross Ankh Pendant Jesus 14kt Charm REAL Yellow Gold Religious Genuine
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: casual wear | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2 in -2.5 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: cross |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Total Carat Weight: 14 kt |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 5.5-6.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Pendant | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: casual wear | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2 in -2.5 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Chain Type: cross |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: No |
| Material: Yellow Gold | Total Carat Weight: 14 kt |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 5.5-6.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Pendant | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























