
14k Chain Mayan Calendar Charm Set Miami Cuban Link 5mm 18"-30" Necklace Pendant
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in,20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Brand: GoldenlinQ |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenlinQ
Mayan Calendar Charm Pendant.These Beautiful chains and Pendant will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 14K Gold. We also have them in various another length and sizes. 20"-A11B2 A6B8
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6-8 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 9-11 Grams |
| Weight of 20" Chain | 10-12 Grams |
| Weight of 22" Chain | 11-13 Grams |
| Weight of 24" Chain | 12.5-14.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 13.5-15.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 14.5-16.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
16-18 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
More Images







14k Chain Mayan Calendar Charm Set Miami Cuban Link 5mm 18"-30" Necklace Pendant
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in,20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Brand: GoldenlinQ |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenlinQ
Mayan Calendar Charm Pendant.These Beautiful chains and Pendant will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 14K Gold. We also have them in various another length and sizes. 20"-A11B2 A6B8
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6-8 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 9-11 Grams |
| Weight of 20" Chain | 10-12 Grams |
| Weight of 22" Chain | 11-13 Grams |
| Weight of 24" Chain | 12.5-14.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 13.5-15.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 14.5-16.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
16-18 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in,20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in,30 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Yellow Gold |
| Modified Item: No | Brand: GoldenlinQ |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenlinQ
Mayan Calendar Charm Pendant.These Beautiful chains and Pendant will not tarnish, discolor, or fade because they are Pure 14K Gold. We also have them in various another length and sizes. 20"-A11B2 A6B8
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6-8 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 9-11 Grams |
| Weight of 20" Chain | 10-12 Grams |
| Weight of 22" Chain | 11-13 Grams |
| Weight of 24" Chain | 12.5-14.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 13.5-15.5 Grams |
| Weight of 28" Chain | 14.5-16.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
16-18 Grams |
| Stone |
No Stone |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |























