
14k Bracelet Miami Cuban Link SOLID 14kt Yellow Gold 8.5 mm 7.5" Men Women REAL
| Antique: No | Shape: Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 7.5 in |
| Gender: Unisex Adults | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Bracelet |
| Width: 8.5 mm | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Sizable: No | Charm Type: Cuban Link |
| Make: SOLID ( HEAVY ) | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $6,615.00
-65%$6,615.00
$2,315.25More Images





14k Bracelet Miami Cuban Link SOLID 14kt Yellow Gold 8.5 mm 7.5" Men Women REAL
| Antique: No | Shape: Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 7.5 in |
| Gender: Unisex Adults | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Bracelet |
| Width: 8.5 mm | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Sizable: No | Charm Type: Cuban Link |
| Make: SOLID ( HEAVY ) | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Cuban Link |
| Closure: Box | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 7.5 in |
| Gender: Unisex Adults | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Bracelet |
| Width: 8.5 mm | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Sizable: No | Charm Type: Cuban Link |
| Make: SOLID ( HEAVY ) | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty,Fashion & Costumes | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























