
10mm Rope Bracelet 8 Inch Mens Solid 10k Yellow Gold With Diamond cuts REAL 10KT
| Antique: No | Shape: rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Graduation,Valentine's Day,Father's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Style: Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 10 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Weight: 67.5-69.5 Grams (approx.) |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $8,085.00
-65%$8,085.00
$2,829.75More Images








10mm Rope Bracelet 8 Inch Mens Solid 10k Yellow Gold With Diamond cuts REAL 10KT
| Antique: No | Shape: rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Graduation,Valentine's Day,Father's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Style: Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 10 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Weight: 67.5-69.5 Grams (approx.) |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Graduation,Valentine's Day,Father's Day |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Secondary Stone: No Stone | Main Stone: No Stone |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Style: Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 10 mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow Gold |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Weight: 67.5-69.5 Grams (approx.) |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























