
10k Yellow Gold Rope Chain 2.5mm 16"-26" Diamond Cut Necklace REAL GOLD Bracelet
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Unisex Adult | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 16 in- 26 in |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Chain Style: Rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| 16" |
18" | 20" | 22" | 24" |
|---|---|---|---|---|
| 2.4 Grams | 2.8 Grams | 3 Grams | 3.3 Grams | 3.6 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $381.15
-65%$381.15
$133.40More Images




10k Yellow Gold Rope Chain 2.5mm 16"-26" Diamond Cut Necklace REAL GOLD Bracelet
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Unisex Adult | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 16 in- 26 in |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Chain Style: Rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| 16" |
18" | 20" | 22" | 24" |
|---|---|---|---|---|
| 2.4 Grams | 2.8 Grams | 3 Grams | 3.3 Grams | 3.6 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Unisex Adult | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Sizable: Yes |
| Modified Item: No | Item Length: 16 in- 26 in |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Chain Style: Rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| 16" |
18" | 20" | 22" | 24" |
|---|---|---|---|---|
| 2.4 Grams | 2.8 Grams | 3 Grams | 3.3 Grams | 3.6 Grams |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























