
10k Yellow Gold Rope Bracelet 5mm 8" Inch Long Diamond Cuts, Real 10kt Gold
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 8 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Width: 5mm (approx.) |
Metal Purity: 10 yellow Gold
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $693.00
-65%$693.00
$242.55More Images




10k Yellow Gold Rope Bracelet 5mm 8" Inch Long Diamond Cuts, Real 10kt Gold
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 8 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Width: 5mm (approx.) |
Metal Purity: 10 yellow Gold
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 8 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Brand: My Elite Jeweler |
| Metal: Yellow Gold | Era: Undated |
| Width: 5mm (approx.) |
Metal Purity: 10 yellow Gold
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























