
10k Yellow Gold Real Diamond Teddy Bear Charm Pendant
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 0.35ct |
| Gender: Female | Diamond Carat: 0.35ct |
| Search Keyword: 394160767534 | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: Gold |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Brand: Goldbar Jeweler | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Gemstone Clarity Grade: Slightly Included | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 0.8in |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Metal Purity: 10k |
| Main Stone: Diamond | Sizable: No |
| Main Stone Creation: Natural | Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
More Images






10k Yellow Gold Real Diamond Teddy Bear Charm Pendant
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 0.35ct |
| Gender: Female | Diamond Carat: 0.35ct |
| Search Keyword: 394160767534 | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: Gold |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Brand: Goldbar Jeweler | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Gemstone Clarity Grade: Slightly Included | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 0.8in |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Metal Purity: 10k |
| Main Stone: Diamond | Sizable: No |
| Main Stone Creation: Natural | Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 0.35ct |
| Gender: Female | Diamond Carat: 0.35ct |
| Search Keyword: 394160767534 | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: Gold |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Brand: Goldbar Jeweler | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Gemstone Clarity Grade: Slightly Included | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 0.8in |
| Main Stone Treatment: Not Enhanced | Metal Purity: 10k |
| Main Stone: Diamond | Sizable: No |
| Main Stone Creation: Natural | Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























