
10k Yellow Gold Real Diamond Evil Eye Ankh Charm Pendant
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 0.33ct |
| Department: Men | Gender: Male |
| Diamond Carat: 0.33CT | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: Gold |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Brand: Goldbar Jeweler | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Pendant Shape: Cross |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jeweler | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.8 in |
| Metal Purity: 10k | Main Stone: Diamond |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Natural |
| Metal: Yellow Gold | Search Keyword: 394162177979 |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,079.18
-65%$1,079.18
$377.71More Images





10k Yellow Gold Real Diamond Evil Eye Ankh Charm Pendant
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 0.33ct |
| Department: Men | Gender: Male |
| Diamond Carat: 0.33CT | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: Gold |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Brand: Goldbar Jeweler | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Pendant Shape: Cross |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jeweler | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.8 in |
| Metal Purity: 10k | Main Stone: Diamond |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Natural |
| Metal: Yellow Gold | Search Keyword: 394162177979 |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 0.33ct |
| Department: Men | Gender: Male |
| Diamond Carat: 0.33CT | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: Gold |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Brand: Goldbar Jeweler | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Pendant Shape: Cross |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jeweler | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.8 in |
| Metal Purity: 10k | Main Stone: Diamond |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Natural |
| Metal: Yellow Gold | Search Keyword: 394162177979 |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























