
10k Yellow Gold Real Diamond Cross Charm Pendant 10kt gold
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 1.19ct |
| Department: Men | Gender: Male |
| Diamond Carat: 1.19ct | Search Keyword: 394160769907 |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Main Stone Color: Gold | Color: Gold |
| Vintage: No | Signed: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jeweler |
| Era: Undated | Main Stone Shape: Round |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jeweler | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.7in |
| Metal Purity: 10k | Main Stone: Diamond |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Natural |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,922.18
-65%$1,922.18
$672.76More Images






10k Yellow Gold Real Diamond Cross Charm Pendant 10kt gold
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 1.19ct |
| Department: Men | Gender: Male |
| Diamond Carat: 1.19ct | Search Keyword: 394160769907 |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Main Stone Color: Gold | Color: Gold |
| Vintage: No | Signed: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jeweler |
| Era: Undated | Main Stone Shape: Round |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jeweler | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.7in |
| Metal Purity: 10k | Main Stone: Diamond |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Natural |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 1.19ct |
| Department: Men | Gender: Male |
| Diamond Carat: 1.19ct | Search Keyword: 394160769907 |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Secondary Stone: No Stone | Customized: No |
| Main Stone Color: Gold | Color: Gold |
| Vintage: No | Signed: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jeweler |
| Era: Undated | Main Stone Shape: Round |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jeweler | Setting Style: Pav�� |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.7in |
| Metal Purity: 10k | Main Stone: Diamond |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Natural |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























