
10k Yellow Gold Bracelet Miami Cuban Link 7.5" 7mm REAL 10 kt men &Women, STRONG
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Beauty |
| Width: 7 mm | Weight: 9.4-10.4 Grams |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Features: box clasp |
| Customized: No | Antique: No |
| Color: Yellow | Vintage: No |
| Item Length: 7.5 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Sizable: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
| Weight | 9.3-10.3 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 7 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,270.50
-65%$1,270.50
$444.67More Images









10k Yellow Gold Bracelet Miami Cuban Link 7.5" 7mm REAL 10 kt men &Women, STRONG
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Beauty |
| Width: 7 mm | Weight: 9.4-10.4 Grams |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Features: box clasp |
| Customized: No | Antique: No |
| Color: Yellow | Vintage: No |
| Item Length: 7.5 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Sizable: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
| Weight | 9.3-10.3 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 7 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: bracelet | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: gold | Theme: Beauty |
| Width: 7 mm | Weight: 9.4-10.4 Grams |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Cut Grade: Excellent | Features: box clasp |
| Customized: No | Antique: No |
| Color: Yellow | Vintage: No |
| Item Length: 7.5 in | Metal Purity: 10k |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Sizable: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
| Weight | 9.3-10.3 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 7 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























