
10k Solid Miami Cuban Link Bracelet 10mm 8" Box Lock 10kt Yellow Gold Real
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Length (inches): 8 inches | Main Stone Color: Yellow |
| Item Length: 8 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Miami Cuban |
| Base Metal: Gold | Clasp Type: Box |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| weight: 51.5-53.5 gms | Material: 10k yellow gold |
| Certification: 10k yellow gold | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Length: 8 Inches | Customized: No |
| Era: Undated | width: 10mm (approx.) |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| UPC: Does not apply |
Original: $6,237.00
-65%$6,237.00
$2,182.95More Images





10k Solid Miami Cuban Link Bracelet 10mm 8" Box Lock 10kt Yellow Gold Real
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Length (inches): 8 inches | Main Stone Color: Yellow |
| Item Length: 8 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Miami Cuban |
| Base Metal: Gold | Clasp Type: Box |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| weight: 51.5-53.5 gms | Material: 10k yellow gold |
| Certification: 10k yellow gold | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Length: 8 Inches | Customized: No |
| Era: Undated | width: 10mm (approx.) |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| UPC: Does not apply |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Length (inches): 8 inches | Main Stone Color: Yellow |
| Item Length: 8 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Miami Cuban |
| Base Metal: Gold | Clasp Type: Box |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| weight: 51.5-53.5 gms | Material: 10k yellow gold |
| Certification: 10k yellow gold | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 10k |
| Length: 8 Inches | Customized: No |
| Era: Undated | width: 10mm (approx.) |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| UPC: Does not apply |























