
10k solid maimi cuban Link bracelet 7.5 Inch 6mm Real 10kt yellow Gold Men Women
| Base Metal: Gold | Certification: My elite jewelers,My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Item Length: 7.5 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 6 mm | Cut Grade: Very Good |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 20-22 Grams (approx.) |
| Main Stone: No Stone | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: bracelet | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Type: Bracelet |
| Weight | 20-22 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 6 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Safety Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images





10k solid maimi cuban Link bracelet 7.5 Inch 6mm Real 10kt yellow Gold Men Women
| Base Metal: Gold | Certification: My elite jewelers,My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Item Length: 7.5 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 6 mm | Cut Grade: Very Good |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 20-22 Grams (approx.) |
| Main Stone: No Stone | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: bracelet | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Type: Bracelet |
| Weight | 20-22 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 6 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Safety Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Gold | Certification: My elite jewelers,My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Item Length: 7.5 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 6 mm | Cut Grade: Very Good |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Weight: 20-22 Grams (approx.) |
| Main Stone: No Stone | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: bracelet | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Type: Bracelet |
| Weight | 20-22 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 7.5 Inch (approx.) |
| Width | 6 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Safety Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























