
10k solid maimi cuban Link bracelet 6mm Real 10kt yellow Gold Men Women 8" Inch
| Features: solid | Base Metal: Gold |
| Certification: My elite jewelers,My Elite Jeweler | Department: Men |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Item Length: 8 in |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 21-23 Grams (approx.) | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: bracelet | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Type: Bracelet |
| Weight | 21-23 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 8 Inch (approx.) |
| Width | 6 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Safety Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images





10k solid maimi cuban Link bracelet 6mm Real 10kt yellow Gold Men Women 8" Inch
| Features: solid | Base Metal: Gold |
| Certification: My elite jewelers,My Elite Jeweler | Department: Men |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Item Length: 8 in |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 21-23 Grams (approx.) | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: bracelet | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Type: Bracelet |
| Weight | 21-23 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 8 Inch (approx.) |
| Width | 6 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Safety Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: solid | Base Metal: Gold |
| Certification: My elite jewelers,My Elite Jeweler | Department: Men |
| Main Stone Color: Yellow | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Item Length: 8 in |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 6 mm |
| Cut Grade: Excellent | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Customized: No |
| Weight: 21-23 Grams (approx.) | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: bracelet | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty,Fashion & Costumes |
| Type: Bracelet |
| Weight | 21-23 Grams( approx.) |
|---|---|
| Length | 8 Inch (approx.) |
| Width | 6 mm (approx. ) |
| Clasp | Box Safety Clasp |
| Gender | Unisex |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























