
10k Solid Cuban Curb Link Bracelet Gold 9.5mm 8 Inches Real Yellow Gold
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Style: bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nickel-Free |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Seller Warranty: No |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: globalwatches10 | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | UPC: Does not apply |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (16-17)Grams |
| Length | 8 Inches (approx.) |
| Width | 9.5mm (approx.) |
| Lock Type | Lobster Lock |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male Female |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.
Original: $1,963.50
-65%$1,963.50
$687.22More Images







10k Solid Cuban Curb Link Bracelet Gold 9.5mm 8 Inches Real Yellow Gold
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Style: bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nickel-Free |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Seller Warranty: No |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: globalwatches10 | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | UPC: Does not apply |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (16-17)Grams |
| Length | 8 Inches (approx.) |
| Width | 9.5mm (approx.) |
| Lock Type | Lobster Lock |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male Female |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Diamonds: 0 | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adults | Style: bracelet |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Nickel-Free |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Curb Link | Seller Warranty: No |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Cut Grade: Very Good | Sizable: No |
| Brand: globalwatches10 | Type: Bracelet |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | UPC: Does not apply |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight | (16-17)Grams |
| Length | 8 Inches (approx.) |
| Width | 9.5mm (approx.) |
| Lock Type | Lobster Lock |
| Condition | Brand New |
| Gender | Male Female |
Please note that there can be a difference of +-10% on the weight and width of the item.























