
10k Real Diamond Memory Pendant Charm 10kt Yellow Gold
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: yellow |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2"-3" (approx. ) |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Certification: globalwatches10 | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Colored Diamond Intensity: 0.75 CT (approx. ) | Theme: memories |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
More Images




10k Real Diamond Memory Pendant Charm 10kt Yellow Gold
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: yellow |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2"-3" (approx. ) |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Certification: globalwatches10 | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Colored Diamond Intensity: 0.75 CT (approx. ) | Theme: memories |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Antique: No |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: yellow |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2"-3" (approx. ) |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Main Stone Treatment: Not Enhanced |
| Department: Men | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Main Stone Creation: Natural |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: No |
| Certification: globalwatches10 | Brand: Globalwatches10 |
| Type: Pendant | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Colored Diamond Intensity: 0.75 CT (approx. ) | Theme: memories |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |























